Programy partnerskie dzięki, którym postawisz zaplecze

Na co dzień borykamy się pomału z brakiem kolejnych baz danych przy użyciu, których można stawiać kolejne zapleczowe strony :). Na pozycjonowanie.pl widzę wysyp wszelkiej maści parserów pozwalających mi skopiować do mysql’a wszystko co tylko stanie mi na drodze. Niestety wcale nie musi podobać się to właścicielom parsowanych stron więc najwyższa pora zastanowić się nad innym rozwiązaniem :). Istnieje w naszym pięknym kraju kilka programów partnerskich umożliwiających Ci postawienie osobnego sklepu na swojej domenie/subdomenie. Dzielą się one na bardziej i trochę mniej zaawansowane :).  Te prostsze udostępniają po prostu plik xml, który jest zrzutem bazy danych produktów sklepu. Kiedy dodamy do tego szczyptę php możemy postawić sobie serwis z całą masą podstron dla głodnego googla, który dodatkowo rozrzuci po świecie nasze linki partnerskie 🙂 Extra, nie? Te bardziej zaawansowane działają zazwyczaj na protokole soap i od prostych różnią się tym, nie nie przekierowują klienta linkiem partnerskim na stronę sklepu tylko są sklepem samym w sobie :). Mają mechanizm koszyka, rejestracji klienta itp. Odwiedzający, który składa zamówienie myśli, że to osobny sklep – jedyna różnica jest taka, że to firma, w której pp bierzesz udział wysyła paczki :). Teraz czas na opisanie kilku tego typu programów.

1. http://www.sellers.pl –  to jeden z tych bardziej zaawansowanych. Umożliwiają postawienie sobie własnego sklepu ze sprzętem agd i rtv. Z prowizji może wiele nie zarobiłem bo przez pół roku ok 300zł (sklep nie był pozycjonowany, tylko zaindexowany), ale za to domena dostaął pr, dość ładnie się zaindexowała i trochę punktów przyniosła ;). Możecie podziwiać pod adresem http://www.agdrtvshop.pl.

2. Wszystkie PP Kamila Cebulskiego. Kamil daje albo plik xml, który możecie parsować i wrzucić do bazy, albo dla swoich księgarni skrypt oparty na protokole soap, dzięki któremu każdy może stać się właścicielem księgarni internetowej :). Jego główne sklepy to http://www.aragon.pl, http://www.mentis.pl, http://www.komputerowiec.pl, http://www.kokanie.pl. Na każdym z nich jest dział „program partnerski” i tam są wszystkie informacje wraz z instrukcją jak przystąpić.

3. Niespodzianka 😉 Opis niedługo w osobnym poście.

Sami widzicie, że nie ma tego wiele. Nie ukrywam, że po prostu mogę o nich nie wiedzieć więc zapraszam do komentowania i wpisywania namiarów na różne pp udostępniające plik xml. O zachodnich nie ma sensu pisać bo po pierwsze staram się, żeby był to blog głównie o polskich pp (nie wykluczam, że w przyszłości trochę o rynku zachodnim będzie), po drugie na chwilę obecną nie korzystam z żadnych, a po trzecie tam to już niemal standard więc nie ma się czym podniecać ;).

2 komentarze do “Programy partnerskie dzięki, którym postawisz zaplecze”

  1. Sellers wygląda obiecująco, zwłaszcza że mam już gotowe zaplecze pod tą tematykę, tylko wygląda na to, że wstrzymali PP do końca roku. 😐

    Odpowiedz

Dodaj komentarz