Nowy rok = nowe projekty :-)

Praktycznie od początku bloga płaczę, że brak czasu na nowe notki spowodowany jest pracą przy nowych projektach. Jako, że mamy nowy rok postanowiłem część z nich wam zaprezentować mimo tego, że nie są jeszcze w pełni skończone tak jakbym tego chciał, ale myśląc w ten sposób nigdy z nimi nie ruszę bo zawsze jest coś do dodania/poprawienia :). No to jedziemy!

1. PARTNERZY.cashnet.pl  – zbiorczy program partnerski dla wszystkich moich sklepów, a w przyszłości też innych projektów. System ma swoje wady i zalety, ale miałem do wyboru uruchomić go teraz w takiej formie, albo za kilka miesięcy w trochę lepszej. Domyślcie się co wybrałem ;).

Zalety/ciekawostki:

 • Wieczna prowizja – wiem, ze pp innych sklepów z bielizną mają o 1-2% wyższą prowizję, a niektóre płacą jeszcze za kliki, ale z tego co się orientuję to tylko u nas prowizja jest wieczna.
 • Jeden login klienta dla wszystkich sklepów – klient, który złoży zamówienie w jednym sklepie i założy w nim konto może zalogować się na te same dane w każdym innym naszym sklepie i jeśli dokona zakupu to też otrzymasz prowizję. Klienci powiązanych tematycznie sklepów będą o tym informowani w liście dołączonym do paczki i w newsletterach.
 • 25% wartości zarobków poleconej osoby to sporo. Jest szansa złapać poleconych bo program jest nowy i dowiadujecie się o nim praktycznie jako pierwsi :).
 • Ciekawe materiały reklamowe – zachęcam do zalogowania się i zapoznania z nimi.
 • Kolejne sklepy w drodze w tym kilka z wysoką prowizją :).

Wady:

 • Z racji tego, że system zliczający zamówienia i prowadzący statystyki kwotowe oraz rozliczenia jest po stronie IAI-system.com, zmuszony byłem rozbić całość na 2 podsystemy. Większość materiałów promocyjnych jest na Partnerzy.cashnet.pl, ale statystyki i generatory boksów reklamowych są dostępne po zalogowaniu się do systemu IAI. Wszystko zostanie Ci wyjaśnione po założeniu konta.
 • Brak popularnej ostatnio opcji tworzenia kopii sklepu. Będziemy nad tym pracować, ale z racji rozbicia całości na 2 systemy nie jest to takie proste więc może potrwać nawet kilka miesięcy. Nie udostępniamy też (jeszcze) pliku xml z kopią sklepu Gustowna.pl. Dla Kapturka i Historycznej takie pliki będą. Do tego będzie udostępniony feed rss, aktualizowany o 3-4 wpisy w tygodniu – będzie on zawierał autorskie (inne niż w sklepie) opisy wybranych produktów.
 • Na starcie do promocji udostępniamy tylko Gustowna.pl. Historyczna.pl teoretycznie już działa, ale nie zostały dodane jeszcze produkty (za kilka dni będzie to zrobione i wtedy można zaczynać promocje). Kapturek.pl nadal działa na starym systemie, ale już pracujemy nad przeniesieniem go do obecnego. Jest to trochę skomplikowany proces ponieważ tam istnieje już program partnerski z wieczną prowizją oraz plikiem xml i musimy w ten sposób przenieść klientów i partnerów, aby zostały zachowane wszelkie powiązania między nimi. Trzeba też zmodyfikować trochę skrypty po naszej stronie, aby kopia sklepu oparta na xml działała też pod nowym systemem.

Nie będę krzyczał wszem i wobec, że to rewolucyjny system bo skłamałbym :). Ot kolejny program partnerski z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami zwiększającymi Twoje zyski. Partnerów będziemy się starali informować wcześniej o tym jakie sklepy planujemy uruchomić tak, aby mogli wcześniej stworzyć sobie odpowiednie zaplecze :).

2. Viveo.pl – o tym projekcie już pisano ostatnio w kilku miejscach (np. tu http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=45220 albo tu http://fornalski.blox.pl/2007/12/Ruszylo-Viveopl.html). Z założenia jest to serwis gdzie sklepy internetowe mogą udostępniać kody rabatowe (które i tak rozdają w ramach akcji promocyjnych) potencjalnym klientom. Klient po zalogowaniu się może z nich skorzystać :). I to w sumie wszystko bo serwis ma być prosty. Jest to ciągle wersja testowa, ale można już dodawać sklepy. Kilka z nich zostało dodanych, a kilka następnych czeka na akceptację ponieważ wykryliśmy jeszcze kilka drobnych błędów, a programista będzie w biurze dopiero od jutra i wtedy je poprawi. Nie robimy też jeszcze szumu wśród klientów bo nie ma sensu jeśli sklepów jest kilka. Kiedy zintegrujemy ich kilkadziesiąt to rozpocznie się promocja :). Chociaż nawet bez niej serwis ładnie zaindexował się w googlu i ma już sporo ruchu więc zapraszam właścicieli sklepów do integracji :).

3. AukcjeMonet.pl – w jednym z ostatnich komentarzy o monetach napisałem, że chce zarabiać na numizmatyce w trochę inny sposób :). Darmowa platforma aukcyjna, którą tworzymy powinna już niedługo ruszyć, a charakteryzować się będzie brakiem opłat za wystawienie przedmiotu i brakiem prowizji od sprzedaży. Te opłaty zmniejszają zysk z monety o kilka procent i nie ma sensu oddawać ich wystawiając przedmiot w popularnych platformach aukcyjnych. Powodują też, że ogromna ilość transakcji odbywa się poza platformą aukcyjną (wystarczyło, że kupiłem kilka monet na różnych aukcjach i zostałem zasypany propozycjami od kilku osób chcących sprzedać bezpośrednio).

Projekty 2 i 3 są przygotowywane w ramach współpracy z firmą M&S ;).

Jak widzicie dzieje się sporo, jeśli dołożyć do tego jeszcze prace nad kolejnymi sklepami, serwisami i poszerzaniem asortymentu w obecnych to już wiadomo czemu notek jest trochę mniej niż dawniej :).

Kończąc nie życzę wam szczęśliwego nowego roku – nigdy nie wiadomo kto to czyta (może ktoś kogo nie lubię i wcale nie mam ochoty aby przyszły rok był dla niego szczęśliwy ;-)). Życzę za to cierpliwości w dążeniu do wyznaczonych celów, porządnych marzeń (nie tych zaniżonych przez filtr społeczeństwa) i przede wszystkim zerowej ilości postanowień noworocznych. Jeśli czegoś chcesz to po prostu to zrób, a nie postanawiaj, że kiedyś to zrobisz bo kończy się to zawsze dialogiem wewnętrznym:

– Pasuje się za to zabrać!

– Eee tam… Mamy jeszcze caaaaałłłyyyy rookkk ;-).

4 komentarze do “Nowy rok = nowe projekty :-)”

 1. Bardzo dobrze rozpoczety nowy rok ;).
  Oferta programow partnerskich takzeciekawa :).
  Co do viveo to jzu kilka zagranicznych tego typu serwisow jest, ale PL jeszcze zadnego nie widzialem 🙂

  Odpowiedz
 2. 1. ok
  2. ok
  3. jakoś tego nie czuje, w sensie 0 opłat i full bezpieczeństwo 🙂 no ale zobaczymy co z tego wyjdzie, choć już sama domena trochę banalna 😉

  hmm wiedziałem, że o czymś zapomniałem – o postanowieniach noworocznych 😀

  Odpowiedz
 3. azasaa – w PL też są, ale nie są popularne :). Tu luka dla nas :). Będą ostatnio dodane, będzie też lista wszystkich sklepów np. alfabetycznie :).

  nonim – jak ok to się rejestruj w pp ;). Co do aukcji – każdy od czegoś zaczyna. Naszą unikalną cechą oferty ma być brak prowizji co powinno zainteresować osoby inwestujące w monety (nie kolekcjonerów) bo kilka % zwrotu, które zabieraja np. Allegro to sporo jeśli chodzi o inwestycje :). Na starcie na pewno nie będziemy mieli tylu bajerów co allegro, ale za to będzie kilka ciekawych rozwiązań przeznaczonych typowo na rynek monet dzięki czemu inwestorzy powinni czuć się u nas lepiej. A o zyski się nie martwimy, wszak reklamy produktów finansowych kierowanych do inwestorów są fajnie płatne i jest ich sporo :).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz