Póki co linki rotacyjne kierowane na strony pozycjonowane wbrew wszelkim ideologiom działają fajnie. Jednak bez względu na to czy to się kiedyś zmieni czy nie warto testować inne drogi, które być może okażą się lepsze. Postanowiłem zrobić mały test.

Strona pozycjonowana: ma ok. 8-9 miesięcy, pozycjonowana głównie linkme, na kilka ważnych fraz jest w top10. Interesuje mnie jedna fraza pod, którą od 2-3 miesięcy jest na 8-10 pozycji. Top1 ma jakieś 3x więcej linków niż ja (oriantacyjnie, wg. yahoo) i też wbija się na kilka fraz. Fraza pozycjonowana daje ok 12 milionów wyników. Cel – naturalnie stabilne pierwsze miejsce.

Założenia: testujemy zaplecze tematyczne, które podobno dobrze podlinkowane ma dużą moc i wcale nie trzeba wielu linków. Stworzymy 20 stron zapleczowych.

Budowa stron: każda strona zapleczowa będzie postawiona na wordpresie, dla każdej będzie inny template. Na początku w każdej 5-10 postów z unikalną treścią (tematyczną stworzoną przez człowieka, a nie generator) i ewentualnie w przyszłości co kilka tygodni na każdej stronie dojdzie nowy wpis.

Domeny i IP: całość będzie na 10 unikalnych adresach IP z różnych klas C (kilka małych hostingów). Nameservery będą z hostingów, więc będzie 10 unikalnych par. Rodzaj domen – po 4 sztuki com, net, org, info, regionalna – razem 20.

Linkowanie zaplecza: strony zaplecza będą linkowane z linkme na początku przez 10 dni po 5 linków dziennie, a potem po 1 linku dziennie aż do osiągnięcia poziomu 200-300 linków na stronę z systemu. Dodatkowo po kilkunastu dniach może pojawić się adder i powiedzmy 5 katalogów dziennie. Każda strona zaplecza linkowana naturalnie na frazę pozycjonowaną aby nadać jej odpowiedni AnchorPR.

Linkowanie strony pozycjonowanej: po 10 dniach od uruchomienia zaplecza (każda strona ma ~50 linków stałych) zaczynam na nich wstawiać linki do strony pozycjonowanej. Co 2 dni link na kolejną stronę co pozwoli na 40 dni stałego linkowania z teoretycznie coraz mocniejszych witryn. Link będzie gdzieś na górze strony otoczony 2-3 tematycznymi zdaniami.

Uwagi: wybrałem linkowanie zaplecza linkami stałymi ze względu na to, że zapewne pozwoli to na osiągnięcie mocniejszego efektu. W przyszłości można zrobić podobny test tylko zamiast cackać się z przyrostem linków do zaplecza można po prostu przyłożyć na każdą stronę po 100 tyś ptk z weblinka :). Być może efekt będzie jeszcze lepszy, w końcu nie interesuje nas fakt, że strona zapleczowa dostanie filtr. Wiem, że 20 stron to niewiele, ale jeśli da to trwały efekt wzrostu o 4-5 pozycji to nie będzie problemu z powtórzeniem całego procesu :).

Test rozpocznie się zapewne w przyszłym tygodniu więc jeśli macie jakieś uwagi to czekam :). Kiedy się zakończy podzielę się wnioskami na blogu.

P.S. Blog niby dla spamerów, ale treść pdf’a może się przydać chyba każdemu kto zajmuje się SEO :). – KLIK