Strony typu presell

Zgłaszanie spamu

Czy ktoś mi może powiedzieć do czego to wszystko zmierza? Staram się nie panikować bez potrzeby zwłaszcza, że wszystkie moje farmy się póki co utrzymują w indexie, ale ostatnio miałem niemiłą sytuację kiedy to zrobiłem prawie 40 prostych stronek (po 5-20 podstron) z różną treścią, na różne tematy i ok 10 z nich po kilku dniach dostało bana. Nie mam pojęcia za co :). Czy ktoś rozumie do czego zmierza polityka google? Z tego co widzę to chcą uznać każdego kto kupuje płatną reklamę za spamera :). Wymienienie się ze znajomym buttonem reklamowym też jest złe od jakiegoś czasu bo przecież dla pana G to już są linki wzajemne. Nie rozumiem dlaczego nie potrafią zostawić teraz wszystkiego w spokoju i odpuścić. Prawdziwy spam ich algorytmy wykrywają dobrze i nie ma go już w wynikach tak sporo jak dawniej. Ale dlaczego spamem ma być moja strona, z 5 autorskimi tekstami, albo taki porządny moderowany precelek, który zawiera masę nie powiązanych tematycznie, ale autorskich i unikalnych tekstów, które może nie są najwyższej jakości, ale jakąś treść dla usera, który je czyta niosą i są na pewno dużo bardziej wartościowe niż połowa blogów z onetu. Mimo to google uznało je za zło wcielone i zamierza tępić.

Zdaję sobie sprawę z tego, że te ich groźby mogą mieć na celu po prostu zastraszenie webmasterów i spowodowanie, że problem sam się rozwiąże, ale nie o to mi w tej notce chodzi. Chodzi mi o sam tok ich myślenia i o sam fakt, że pewne sprawy im przeszkadzają. Sporo osób mówi, że google nie uda się nic zdziałać bo mają za słabą moc obliczeniową itp. Przypominam jednak, że mają też w naszym kraju oddział swoich żołnierzyków, którzy czytają fora i znają nasz lokalny rynek seo. Do wywalenia z indexu wszystkich katalogów, precli i sajtów kupujących/wymieniających wystarczy im monitorować 2 spisy, 3 fora i allegro – czystki według ich wytycznych to robota dla 1 osoby na tydzień. Tylko co dalej? Rzygać mi się chce kiedy po raz kolejny słyszę o pisaniu dobrej treści i tym, że ludzie sami będą do nas linkować. Jakiś sposób na obejście algorytmu oceniającego zawsze będzie – gorzej kiedy zamiast algorytmu pojawi się człowiek :). Ale taki ludek oceniający setki stron dziennie też musi działać według jakiejś instrukcji wpojonej mu na szkoleniu więc może nie będzie tak źle :).

Niemniej jednak martwi mnie pomału ta sytuacja bo na nowe informacje z bloga google polska czeka się już prawie tak jak na nowe pomysły naszych rządzących :).

PalS. Szukam osoby, która potrafi tworzyć szablony do wordpressa. Dostarczam plik psd (pocięty lub nie – wg. wymagań :)). Oferty proszę przesyłać na @ :).