Systemy wymiany linków

Jeśli czytasz PiO to wiesz jak kontrowersyjnym są one (systemy) tematem :). Jedni krzyczą „za”, inni „przeciw”. Ci drudzy zazwyczaj prezentują przed nami wizję tego, że jeśli pozycjonujemy tylko systemami to nasze strony prędzej czy później wylecą w kosmos :D. Guzik prawda! Wszyscy korzystają z systemów i wszyscy mają się dobrze! Pod najtrudniejsze hasła całe top10 to jeden wielki wyścig na punkty :). Trzeba ich tylko mądrze używać, czyli przede wszystkim stopniowo zwiększać liczbę linków i nie opierać się jedynie na systemach rotacyjnych. Owszem, są one najskuteczniejsze i najszybciej przynoszą efekty, ale warto jednocześnie dodawać sobie pomału linki z systemów wymiany linków stałych, z presell pages itp. tak, aby pozycja była mocna i pewna na długie lata ;).

Których systemów warto używać? Nie wiem, ale wiem, z których ja korzystam i te zamierzam opisać.

1. Linkme.pl (linki stałe) –  system, który jest dla mnie podstawą. Dla nowych stron ustawiam zazwyczaj limit 1 linku dziennie i tak to sobie siedzi. Jeśli cały proces pozycjonowania chcesz oprzeć tylko na nim to top10 dla średnich fraz będzie kwestią ok pół roku. System jest podzielony na dwa podsystemy elite i slim. Do elite przyjmowane są „porządne” strony i linki, a do slim typowe farmy stworzone pod punkty. Mi osobiście nie robi żadnej różnicy do, którego z podsystemów trafiam – link to link, a nie uważam, żeby jego moc zależała od tego czy ktoś dba o stronę czy nie :).

2. E-Weblink (linki rotacyjne) –  Stosunkowo nowy system, ale już zyskał sobie u wielu osób miano najlepszego systemu wymiany linków rotacyjnych. Działa on w bardzo podobny sposób do linkora, którego zaraz opiszę. Jest od niego lepszy przede wszystkim dzięki dobrej moderacji i braku złych linków pojawiających się na stronach, na których go instalujemy. Minusy? Przyjmuje strony tylko z przedrostkiem www. co skutecznie zniechęca do dodawania wielu mocnych stron, za które dostaniemy marne ilości punktów, jeśli linkowaliśmy je bez „www”. System ten potwierdził mi już swoją moc – 3 frazy utrzymuję dzięki niemu w top3 :), a kolejne pomału pną się w górę.

3. Linkor.pl (linki rotacyjne) –  pierwszy system wymiany linków w naszym kraju :). Ostatnio został sprzedany i ma nowego właściciela, który chyba nie bardzo wie co z tym zrobić. Poprzedni właściciele pewnie leżą już w ciepłych krajach i nie muszą pracować do końca swych dni ;). Dużym minusem systemu jest fakt, że wyświetla on sporo linków swojego właściciela, które zazwyczaj promują medykamenty i kasyna co jak wiadomo nie podoba się wielkiemu G. Swoją drogą nie bardzo rozumiem takie postępowanie – owszem są z tego ogromne pieniądze, ale z racji geolokalizacji linków potrzeba ich naprawde ogromne ilości, żeby cokolwiek zdziałać na zachodnim rynku. Podobne efekty bez niszczenia systemu autor uzyskałby opanowując kilkadziesiąt polskich fraz. System byłby czysty, userzy zadowoleni, a właściciel bogaty :). Mimo wszystko polecam ten system. Instalując  na jednej stronie Linkora, e-weblinka i linkme dostaniemy łącznie sporą moc do wykorzystania na promocję naszych witryn 🙂

4. Link-Vault.com (linki stałe) –  jest to bardzo dobry system wymiany linków stałych skierowany głównie dla stron zachodnich, niemniej jednak wielu rodaków z niego korzysta więc można dodatkowo dopalić stronę linkami z niego.

5. Co-op (linki rotacyjne i stałe) – najstarszy z opisywanych przeze mnie systemów, na nim wzorował się autor linkora. Pamiętam ten okres kiedy ostro walczyłem o pozycję pod frazą „dzwonki polifoniczne” całymi dniami wymieniając się linkami, a w ciągu kilkudziesięciu godzin ktoś nagle wskoczył na top1 przebijając wszystkich :). Jak się potem okazało przyszły autor linkora testował sobie moc systemów wymiany linków w polskich warunkach :D. System dość trudny w obsłudze dla początkujących, ale jeśli ktoś zna mniej więcej angielski powinien sobie poradzić :).

Systemów istnieje dużo więcej, ale te, które wymieniłem są według mnie najlepsze i warte uwagi. Jeśli korzysta się z nich mądrze to naprawdę potrafią otworzyć drogę do sporych pieniędzy :).

11 komentarzy do “Systemy wymiany linków”

  1. Mam 2 b.ważne pytani:
    1. W którym sytemie według pana możne osiągnać NAJSZYBSZE wyniki ? (najlepeij widoczne po +/- 1 miesiącu 🙂 (fraza średnio/mało konkuerncyjna)

    2. Czy linki muszą być widoczne na wszystkich podstronach serwisu czy wystarczy tylko np. na głównej stronie ? : )

    pzdr

    Odpowiedz
  2. Pingback: kruzyk

Dodaj komentarz