18 komentarzy do “Samotworzące się zaplecze – pierwszy feedback jaki znalazłem ;)”

 1. Na pozycja.blox mozna przeczytac:
  „Ja sobie zrobiłem takie zaplecze dla sprawdzenia i faktycznie, Proste informacje zaindeksował mi w ciągu 3 dni ok. 500 podstron bez żadnych linków (wystarczy użyć pingowania)”
  Nie widze tam mozliwosci dodania komentarza wiec pisze tu 🙂
  W jaki kurcze sposob zaindeksowac strony przy uzyciu 'pingowania’?
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 2. Da się da, ja mam takich kilka spamików i wszystkie google zjada ze smakiem 😉 Systemy wymiany też nie narzekają. Oczywiście nie będę ujawniał adresów, życzliwych ludzi wszędzie można znaleźć 😉

  Odpowiedz
 3. Sorry za małego Off-Topa ale ile trwa indeksacja w google ? Bo czekam i czekam i nie wiem kiedys ie doczekam 😛 thx za odpowiedz na off-topica : )

  Odpowiedz
 4. Małe pytanie jeszcze… Czy jeżeli ktoś wstawia na taki blog poprzez tą wtyczkę różne inforamcje np. z IDG.pl to nie narusza prawa?

  Odpowiedz
 5. Szymon > Sam dzięki Twojemu postowi postawiłem samotworzącego się bloga, ładnie się indeksuje, i co ciekawe pojawia się wysoko w wynikach na niektóre niszowe zapytania. Tu pytanie i do Ciebie i do innych którzy mają zdanie na ten temat. Co myślicie o zarabiani na takich stronach. Zastanawiałem się nad wrzuceniem tam adsense, ale z drugiej strony to jest treść pobierana od innych, więc dlaczego miałbym na tym zarabiać nie robiąc nic. Generalnie jak to jest z rssami? można ich używać tak jak my to robimy?

  Odpowiedz
 6. „Zastanawiałem się nad wrzuceniem tam adsense, ale z drugiej strony to jest treść pobierana od innych, więc dlaczego miałbym na tym zarabiać nie robiąc nic.”
  Podstawa pasywnego zarabiania 🙂 Jeśli ktoś wejdzie na niszowe hasło i spodoba się reklama, to dlaczego to coś złego?;)
  A RSSy nie kazdy musi udostepniac. Jesli udostepnia to liczy sie z konsekwencjami tego co robi.

  Nie martwy sie na zapas, tylko robmy swoje 🙂

  Odpowiedz
 7. hmm z tego co widze – jak zainstaluję tą wtyczkę – blog sam się aktualizuje (nie musze niczego podpinać pod crona) – pytanie: jak często on to robi i czy ma zabezpieczenie przed wielokrotnym dodania tego samego wpisu?

  Odpowiedz
 8. Autoblog robi to dosyć często (nie ma opcjii żeby sprawdzał np. co kilka h – po prostu jest news z rss’a to odrazu post).Nie trzeba zabezpieczać się przed wielokrotnym wpisem – jest to tak napisane że praktycznie niemożliwe (chyba że identyczne news’y z 2 rss’ów)

  P.S. Gdyby ktoś mógł niech przybliży coś o pingowaniu

  Odpowiedz
 9. A co tu dużo pisać 🙂 Chciałem spróbować i to zrobiłem.
  Problemów jednak nie dało się uniknąć… Musiałem poblokować różne roboty, w tym inktomi (Yahoo) bo serwer nie wyrabiał.

  Do tego zainstalowałem wtyczkę WP-cache ale wtedy miałem problem z wyświetlaniem linków z systemów. Udało mi się dostać skrypt cachowania z wstawieniem linków z systemów (i ich normalną rotacją). Niestety, trzeba coś jeszcze poprawić, bo mimo, że linki były to systemy ich nie widziały, a teraz wyskoczył błąd.

  Co do linkowania to warto pomóc, np. przejechać adderem po katalogach.
  Serwisy udostępniają kanały RSS, między innymi po to, aby treści z nich publikować na stronach.

  PS. dziękuję za naturalnego linka do zaplecza 😉

  Odpowiedz
 10. Smart Update Pinger pomaga w indeksowaniu w znaczący sposób, ale nie wykona za Ciebię wszystkiego.. Linkować, linkować i czekać na efekty

  Odpowiedz
 11. Szymon, nie wiedziałem, że ten post na pozycja.blox.pl zrobi taką furorę 🙂

  Dość dużo osób na niego wchodzi i z niego dalej na inne strony. Na forum pozycjonowanie.pl w dziale SPAMOWANIE nawet ktoś zaczął nawiązywać do moich blogów – często debilne pytania padają, ale jak to było… nie ważne co mówią, byle mówili 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz