Lista polskich słów kluczowych

Mam ostatnio sporo rzeczy na głowie i nie byłem w stanie codziennie czegoś pisać :(. Od jutra powinno się to zmienić i znów będą codzienne aktualki, a na chwilę obecną mały bonus na otarcie łez ;-).

Przed kilkunastoma dniami na forach o pozycjonowaniu zrobił się szum wokół serwisu http://xend.pl, który jest prostą spamiarką pobierającą dane z rss’ów live.com :). Każdy może sobie taką napisać (jeśli nie potrafi to może kiedyś pokażę), ale niestety jest problem z dostępnością polskich keywordów. Ja korzystam z dobrodziejstw jednego z rodzimych portali i na bieżąco podbieram sobie słówka do bazy,  a bazą podzielę się z wami :).

Link – http://www.bogatypartner.pl/download/www.bogatypartner.pl_admin_wpkey.sql.gz 

Jest to zrzut bazy mysql – wystarczy zaimportować. Na chwilę obecną zawiera on dokładnie 108,977 polskich keywordów :). Struktura bazy: keyword – wiadomo, emde – wynik md5(keyword), ile – liczba świadcząca o popularności danego hasła. Sortując listę wg kolumny „ile” możemy poszukać ciekawych niszy, których jeszcze inni nie odkryli ;).

Miłego stawiania wyszukiwarek 😉

21 komentarzy do “Lista polskich słów kluczowych”

 1. Po tym sprawdzałem czy key już istnieje w bazie czy nie i ewentualnie zwiększałem ile o 1 :). A czemu po tym? Nie wiem 😀 Zamyślony byłem i pewnie tylko dlatego nie sprawdzałem bezpośrednio po keywordzie :). Nie bić 😉

  Odpowiedz
 2. Hej, nie chce tego podawać publicznie mimo iż cała masa osób o tym wie bo jest to oficjalnie podawane przez jeden z portali :). Boje sie, ze kiedy zostanie podane „na tacy” to wszyscy sie rzuca i portal przestanie to udostepniać. A tak to ja z checia będę robił zrzut co jakiś czas 🙂

  Odpowiedz
 3. Z racji tego, że nie chce być złym moderatorem to niech ten url zostanie w komentarzach :). Ale teraz się zacznie ;).

  Dane pobierałem co minutę, ale teraz jak już baza jest spora to wiele zapytań się powtarza, więc żeby nie wkurzać wp i nie obciążać bez potrzeby serwera pobieram je co 5-10 minut.

  Odpowiedz
 4. Na tym właśnie polegał problem polskich blogów i for – każdy pisze o banalnych rzeczach, a ukrywa te fajniejsze :). Po co w takim razie się w ogóle wypowiadać? Nie martw się internet jest duży, a ludzie zbyt leniwi, żeby zrobić przez to sporą konkurencję :). Blog odwiedza ok. 200 osób dziennie, 30-40 z nich pobrało plik, 20 postanowiło, ze postawi wyszukiwarkę, a pewnie z 2-3 osoby doprowadzą swoje plany do skutku ;).

  Odpowiedz
 5. Panie Szymonie, pisząc 'portal’ sam dał już Pan odpowiedź, więc jak przyjdzie czas kiedyś ponarzekać, to daleko proszę nie szukać 🙂

  co do wyliczeń:
  „pewnie z 2-3 osoby doprowadzą swoje plany do skutku”
  całkiem sporo jak na jeden dzień 🙂
  z pewnością, 30 karpat i xendów w top50 na średniawe frazy nie pozostanie niezauważone…

  Odpowiedz
 6. Zastanawia mnie jedno: czy da się taką wyszukiwarę zrobić legalnie; w kanale rss msn jest napisane ze jest zabronione uzywanie w celach komercyjnych. Czy google, yahoo etc. udostępniają wyniki w rss? Bo jakoś nie potrafię znaleźć, a jestem ciekaw czy da sie to zrobić nie łamiąc copywrightów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz