Jak zgarnąć więcej z jednej niszy?

Na czym w dzisiejszych czasach polega „grzeczne seo”? Na budowie zaplecza tematycznego. Budujesz dziesiątki/setki/tysiące stron o tematyce związanej z tematem strony, którą chcesz wypozycjonować, linkujesz sobie do nich z systemów wymiany linków, katalogujesz itp, a ze stron zaplecza wrzucasz link z odpowiednim anchorem do strony pozycjonowanej. Proste, prawda? 🙂 Tylko dlaczego ograniczać się tylko do jednej strony w czołówce i nie wykorzystać całego zaplecza do zarabiania pieniędzy? Można przecież zrobić to tak:

1. Wybierz sobie niszę np. nieruchomości.

2. Kup 100 domen .info w ovh.pl po 5 zł lub dla urozmaicenia jakieś regionalki 🙂

3. Zleć lub przysiądź i zrób w kilka dni 100 stron o tematyce nieruchomości. Tak, dobrze słyszałeś 🙂 Niech strony mają po 3-5 podstron. Użyj darmowych szablonów z http://www.freecsstemplates.org. Kilka witryn możesz postawić w formie bloga. Kontent? Jest wikipedia, są katalogi stron, mamy artelis.pl i masę innych serwisów z tekstami do przedruku. Możesz też pomyśleć kreatywnie i zrobić parę stron z tapetami z domami, zamkami itp, albo filmikami z youtube.com prezentującymi ciekawe wille. Mamy też http://www.rssy.pl/katalog – strona z newsami to świetny pomysł!

4. Nie musisz wszystkich stron targetować na słowo „nieruchomości” – skorzystaj z http://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal i wybierz pokrewne tematyki – google wszystko sobie ładnie powiąże :).

5. Zlinkuj strony odpowiednio ze sobą. Odpowiednio to znaczy A doB i B do C. Daj na każdej stronie około 5 linków wychodzących do pozostałych, czyli powiedzmy strona 1 linkuje do 2,3,4,5,6; strona 98 linkuje do 99,100,1,2,3 itp :).

6. Zapewne słyszałeś o tym, że nie ma sensu dawać tego samego linka na różnych podstronach serwisu – taki zabieg ma dla googla znikomą moc i lepiej wykorzystać podstrony inaczej. Możesz zrobić tak, że main page strony numer 1 linkuje do stron 2,3,4,5,6, a pierwsza podstrona linkuje do stron 7,8,9,10,11. Dzięki temu z witryny mającej stronę główną i 4 podstrony możemy podlinkować aż 25 pozostałych sajtów :). Naturalnie stronki linkuj z przewidzianymi dla nich anchorami.

7. Do naszej mini sieci trzeba wprowadzić trochę robotów. W tym celu najlepiej dopalić 5-10 stron linkami z jednego z systemów wymiany.

8. Zwrot kosztów. Przedłużenie domeny .info lub regionalnej to koszt ok. 30 zł. Więc jedna strona z naszego systemu musi zarobić minimum 8 groszy dziennie. Nie zapomnij więc wstawić reklamy kontekstowej na wszystkie strony i ewentualnie opisać na nich ofertę z jakiegoś powiązanego tematycznie programu partnerskiego.

Efekt tego wszystkiego? Przez kilka tygodni będziesz obserwować jak strony pomału wybijają się w wynikach wyszukiwania, ciężko będzie osiągnąć wysokie pozycje, ale te, które zdobędziesz będą wystarczające, żeby średnio każda ze stron zarobiła „trochę” więcej niż 8 gr dziennie :).

Fajnie by było całą sieć rozrzucić na kilka kont hostingowych, albo na różne ip w ramach jednego dedyka, ale nie jest to mega ważne. Mam kilka mniejszych sieci po 10-15 stron, stojących na jednym adresie ip i google i tak je uwielbia ;).

5 komentarzy do “Jak zgarnąć więcej z jednej niszy?”

 1. ciekawe, domenki 5 zł to spoko ale przecież trzeba je jeszcze an jakims w miare kumatym serwerze postawić ?

  Free host moze i sie dobry znajdzie ale nie wiadomo z 2 strony czy strona nie zniknie po kilku dniach : P

  Stawiasz na dedyku all ? Czy polecasz na poczatek zaufac free hostom ?

  Odpowiedz
 2. Mam dedyka i płacę za niego ok 250 miesięcznie z panelem :). Jest to dobra sprawa jeśli ma się duuuzo rzeczy i wtedy koszt w przeliczeniu na 1 domene jest marginalny 🙂 W ciągu kilku dni na stronie pojawi się notka, w której opiszę polecane przeze mnie hosty – zarówno konta jak i serwery dedykowane :).

  Odpowiedz
 3. Ciekawe czy opisana przez Ciebie metoda jeszcze działa. Jeśli chciałbym zacząć swoją przygodę z pp. Czy google jeszcze lubi takie sieci.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz