Po ostatniej dyskusji na ten temat sporo osób płakało, że nie uwzględniłem wszystkich systemów. Nasz piękny kraj jest chyba liderem w branży bo mamy ich dość sporo – imho to dobrze bo w końcu wybór jest trochę większy niż „linkor, linkor, albo linkor”.

1. http://www.powerlink.pl (link z moim refem: klik) –  prosty, mało popularny system (a moc zależy głównie od popularności), ale widać zwłaszcza po ostatnich zmianach, że autorzy się starają :). W końcu widać ile jest domen itp. Ja używam go przede wszystkim do linkowania kolejnych farm, które stawiam i do wzmacniania starych. Wydaje mi się, że jest jeszcze za słaby, żeby próbować walczyć nim o jakieś trudniejsze frazy, ale mogę się mylić :). Z tego co pamiętam to system ma linki pseudo statyczne, losowane raz na 24h. System posiada program partnerski.

2. http://www.livelink.pl (link z moim refem: klik) –  system wymiany linków stałych. Mniej popularny od linkme, ale warto się nim wspierać :). Zasada działania jest prosta jak konstrukcja cepa i nic odkrywczego tu raczej nie napiszę :). Testujcie i sami wyrobicie sobie zdanie. System posiada program partnerski.

3. http://www.webmachine.pl –  nietypowy system :). Nie działa on w pełni automatycznie, ale wspomaga ręczną wymianę linków – sami decydujemy jakie linki chcemy umieścić u siebie i sami decydujemy gdzie będą nasze linki :). Na stronie głównej jest wyczerpujący opis tego projektu więc zapraszam do zapoznania się :).

Mamy też 2 systemy dla stron „różowych”. Nie będę ich dokładnie opisywał bo są one klonami systemów już opisanych, przeznaczonych dla „normalnych” witryn.

1. http://www.linkporn.pl (link z moim refem: klik) –  system właścicieli linkme.pl (opisany w poprzednich postach) – działa w identyczny sposób i daje fajne efekty, na które jednak trzeba poczekać kilka tygodni.

2. http://www.eropowerlink.pl (link z moim refem: klik) – system należy do osób odpowiedzialnych z powerlink.pl (opisany wyżej). Działa na tej samej zasadzie i stosuję go głównie do indexacji, ale podobno też potrafi dać kopa ;).

Jeśli robisz strony na masową skalę, możesz pokusić się też o napisanie własnego systemu wymiany linków – takiego wewnętrznego. Przy np. 500-1000 własnych stron, może on już przynosić fajne efekty :).