Znów dość długo nie pisałem, ale tłumaczyć się będę potem :). Ostatnio próbuję zgłębić 2 tematy, które mogą okazać się przydatne innym, dlatego też chciałbym rozpocząć małą dyskusję ;).

1. Jakie macie doświadczenia z farmami, na których treść jest w 100% generowana przez komputer? Można to robić na kilka sposobów np. zlepek różnych słów kluczowych (google dość szybko to zbanuje), można orginalny tekst przelecieć słownikiem synonimów, albo przetłumaczyć na inny język. Wszystko to ma na celu oszukanie googla tak, aby uważał on iż nasza strona to piekny, wartościowy, unikalny kontent. Ja obecnie próbuje jeszcze jednej rzeczy – pobrałem sporo artykułów na dany temat i podzieliłem je na zdania (wyszedł mi z tego plik txt ok 50MB – zdanie jedno pod drugim :)). Z tych zdań chcę teraz klecić artykuły i robić z tego wordpressy na 200-500 podstron. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z czymś takim? Inna wersja jest taka, żeby te zdania (które obecnie są w języku angielskim) przetłumaczyć np. na włoski :). Czekam na opinie odnośnie wykrywalności takiego tekstu przez google.

2. Doświadczenia w traktowaniu przez wielkiego G galerii internetowych. Jak wiemy internet to nie tylko tekst, ale też filmy, obrazy, dźwięki itp. Twórcy narzędzia o globalnym zasięgu (G) muszą brać pod uwagę, że wartościowy kontent!=wartościowy tekst. Pytanie tylko w jaki sposób google ma ocenić czy jedna strona ze zdjęciami czegośtam jest lepsza od innej. Do tego w jaki sposób sprawdza w tym przypadku duplicate content. Czy złym pomysłem są farmy w formie galerii internetowych z dodatkowym podpisem (1-2 zdania) pod każdym zdjęciem? Czy takie rzeczy powinny trafić do wyników uzupełniających? A co ze stronami dla dorosłych? Tam też główną treścią są obrazy i filmy, a google jakoś musi je oceniać. Tu też czekam na opinie osób z doświadczeniami w tej kwestii :). Ja sam przeprowadzam obecnie trochę testów i niedługo podzielę się ich efektami :).

P.S. Nie pisałem tak długo bo pracuję, testuję i odpoczywam :). Postanowiłem, że miniony tydzień miał być moim urlopem :). W związku z tym pracowałem tylko przy sprawach najpilniejszych ok 5-8h na dobę, a przez resztę czasu odpoczywałem ;). Pięknie :).

P.S.2. Zazwyczaj nie chwalę się projektami zanim nie zostaną oficjalnie odpalone, ale w końcu to żadna tajemnica, a może ktoś będzie miał ciekawe pomysły, kontakty związane z branżą, w której rusza nowy sklep ogromnej firmy CashNet ;). Domenka i grafika do podziwiania tutaj – http://cashnet.pl/hist.png – oceniać możecie w komentarzach ;).

P.S.3. Jak ktoś potrzebuje domenek do testów to na http://mydomain.com/pricing.php jest promocja :). *.info już po 91c za sztuke (pare dni temu było jeszcze 89c). Najpierw wziąłem coś ponad 100, ale trzeba jeszcze dokupić :). Informacje dostałem od pewnego znajomego, ale nie wiem czy chce być tu wymieniony – jak chce niech się odezwie na gg ;). Jeśli ktoś poluje na inne domenki niż .info to jest promocja – wystarczy wejść na stronę przez ten link – KLIK – i podać kod 7domain, a dostaniecie dowolną domenę globalną i us za 7$ (czyli niecałe 20 zł).